10

Diabeet suurendab juuretipu pōletiku tekke riski 3 korda.

Suhkrutõve ehk diabeedi esinemissagedus kogu maaimas kasvab. Diabeedihaigetel on juuretipu põletiku kahjustuste paranemine halb ja aeglane. Diabeeti võib pidada juureravitud hammaste juuretipu põletiku riskiteguriks.

Diabeet suurendab hammaste juuretipu põletiku tekke tõenäosust juureravitud hammastel rohkem kui kolm korda.

1. Hambaarstid, arstid ja patsiendid peaksid olema teadlikud diabeedi seosest juuretipu põletikuga ning diagnoosima ja ravima diabeediga patsiente ettevaatusega.

 
2. Diabeetikutel tuleb jälgida veresuhkru taset ja võtta meetmeid selle kontrolli all hoidmiseks, et vähendada juuretipu põletiku riski.


3. Diabeetikutel ja hambaarstidel tuleb regulaarselt ja hoolikalt jälgida hambaaukude teket ning varakult kõik kolded likvideerida. 

4Hambaarstid peavad diabeetikutel eriti suure hoolega ravima juuretipu pōletikke.


5. Diabeetikutel tuleb olla hoolas oma suuhügieeniharjumustega ning kasutada spetsiaalseid igehaigusi ning kaariest ennetavaid tooteid.

Loe veel

Odav Türgi hambaravi

“Odav” Türgi hambaravi. Eestis ja Baltikumis on hakanud levima odav hambaturism Türki. Missugused võimalused, ohud sellega kaasnevad ja mida tasub tähele panna? Kui otsite odavat

Hambaaugu ravimise probleemid

Arsti esmane eesmärk on parandada ja asendada kahjustatud hambastruktuure sünteetiliste materjalide kasutamisega. Hetkel kasutuselolevad protseduurid sõltuvad kleepuvast sidemest polümeersete hambaravimaterjalide ja hamba vahel. Reeglina ühinevad

Täidise liimimise problemaatika

Emaili ja dentiini koostise erinevused, kaariese kihtide omaduste erinevused põhjustavad taastamise edu raskust. Dentiini puhul põhinevad adhesiivsed protseduurid hübriidkihi moodustamisel. Kaariese levik hambas on kas