2

Täidise liimimise problemaatika

Emaili ja dentiini koostise erinevused, kaariese kihtide omaduste erinevused põhjustavad taastamise edu raskust. Dentiini puhul põhinevad adhesiivsed protseduurid hübriidkihi moodustamisel.

Kaariese levik hambas on kas aeglane või kiire. See sõltub inimese hoolsusest ja bakterite aktiivsusest.Kaariese levik lühidalt:
1. Esialgne kahjustus: algstaadiumis toimub emaili demineralisatsioon, mis on põhjustatud happe toimel, mida toodavad suuõõnes elavad bakterid. Happe toime tulemusena lahustuvad emaili mineraalid ja moodustuvad mikroskoopilised augud.
Selliseid kahjustusi saab remineraliseerides peatada ja “kinnikasvatada.”

2. Dentiini kahjustus: Kui emaili demineralisatsioon jätkub, jõuab hambakaaries dentiini kihti. Dentiin on pehmem kude kui email ja seetõttu on see vastuvõtlikum bakterite poolt põhjustatud kahjustustele. Dentiini demineralisatsioon toimub kiiremini kui emaili demineralisatsioon.

Auk hambas põhjustab ka hambanärvi reaktsiooni, dentiini histokeemilist muutust. Tekib esmane hambanärvi kahjustus. Mida kauem ja sügavam auk, seda raskem on hammast ravida ning vältida ravijärgse tundlikkuse ning hamba närvipõletiku teket.

Loe veel

Odav Türgi hambaravi

“Odav” Türgi hambaravi. Eestis ja Baltikumis on hakanud levima odav hambaturism Türki. Missugused võimalused, ohud sellega kaasnevad ja mida tasub tähele panna? Kui otsite odavat

Hambaaugu ravimise probleemid

Arsti esmane eesmärk on parandada ja asendada kahjustatud hambastruktuure sünteetiliste materjalide kasutamisega. Hetkel kasutuselolevad protseduurid sõltuvad kleepuvast sidemest polümeersete hambaravimaterjalide ja hamba vahel. Reeglina ühinevad

Täidise liimimise problemaatika

Emaili ja dentiini koostise erinevused, kaariese kihtide omaduste erinevused põhjustavad taastamise edu raskust. Dentiini puhul põhinevad adhesiivsed protseduurid hübriidkihi moodustamisel. Kaariese levik hambas on kas