7

Hirm hambaravi ees

Hambaravi hirm ehk ärevus, tuntud ka kui hambaravifoobia, on tavaline hirm või kartus hambaarsti külastamise või hambaravi saamise ees. See võib ulatuda kergest rahutusest tõsise paanikani ja selle võivad vallandada erinevad tegurid, sealhulgas varasemad traumaatilised hambaravikogemused, hirm valu ees, hirm nõelte või süstide ees, hirm hambaraviinstrumentide ees või üldine hirm tundmatu ees.

Hambaravi ärevusega inimesed võivad hambaarstivisiite vältida või edasi lükata, mis võib põhjustada suu tervise halvenemist ja vajaduse ulatuslikumate ja invasiivsemate ravimeetodite järele tulevikus. Õige suuhoolduse tagamiseks ja üldise tervise säilitamiseks on oluline tegeleda hammaste ärevusega.

Hambaravi ärevuse juhtimiseks on meil mitu holistilist strateegiat, sealhulgas:

1. Suhtlemine. Hirmude ja murede avalik arutamine hambaarsti või hambaarstitöötajatega võib aidata ärevust leevendada. Nad oskavad selgitada protseduure, anda kindlustunnet ja vastata kõikidele küsimustele.

2. Lõõgastustehnikad: sügava hingamise harjutused, meditatsioon või rahustava muusika kuulamine võivad aidata vähendada ärevust hambaarstivisiitide ajal.

3. Tähelepanu hajutamine: kõrvaklappide kaasavõtmine ja muusika või taskuhäälingusaadete kuulamine võib tähelepanu hambaraviprotseduuridelt kõrvale juhtida ja aidata lõõgastuda.

4. Järk-järguline kokkupuude: järkjärguline kokkupuude hambaravi keskkonna ja protseduuridega võib aidata aja jooksul hirmu desensibiliseerida. Abiks võib olla lihtsate kontrollide ja puhastustega alustamine, enne kui liigute edasi keerukamate ravimeetoditeni.

5.Lapse varakult kaasavõtmine oma hambaarsti juurde aitab lapsel kiiremini kohaneda ning luua arstiga ja kohaga suurema rahuolu seose.

6. Toetuse otsimine: Rääkimine sõprade, pereliikmete või tugirühmadega, kes on kogenud hambaravi ärevust, võib anda julgustust ja nõu.

7. Toetava hambaarsti leidmine: murelike patsientide ravile spetsialiseerunud või rahuliku ja empaatilise lähenemisega hambaarsti valimine võib hambaravi ärevuse ohjamisel oluliselt kaasa aidata.

Oluline on meeles pidada, et hambaravi ärevus on tavaline. Hambaravi ärevusega tegeledes ja sobivat tuge otsides saavad inimesed oma hirmudest üle saada ja säilitada hea suutervise.

Olete oodatud meie holistilisse hambaravisse!

Loe veel

Odav Türgi hambaravi

“Odav” Türgi hambaravi. Eestis ja Baltikumis on hakanud levima odav hambaturism Türki. Missugused võimalused, ohud sellega kaasnevad ja mida tasub tähele panna? Kui otsite odavat

Hambaaugu ravimise probleemid

Arsti esmane eesmärk on parandada ja asendada kahjustatud hambastruktuure sünteetiliste materjalide kasutamisega. Hetkel kasutuselolevad protseduurid sõltuvad kleepuvast sidemest polümeersete hambaravimaterjalide ja hamba vahel. Reeglina ühinevad

Täidise liimimise problemaatika

Emaili ja dentiini koostise erinevused, kaariese kihtide omaduste erinevused põhjustavad taastamise edu raskust. Dentiini puhul põhinevad adhesiivsed protseduurid hübriidkihi moodustamisel. Kaariese levik hambas on kas