8

Robot ravib hambaid

Tehisintelligents, cad/cam hambaravi, 3d printimine on tänapäev ja laialdaselt kasutusel ka Eestis.
Oleme cad/ cam tehnoloogiat kasutanud juba pea 30 aastat.

Uus suund, mis areneb on robootika ja selle kasutamine hambaravis.

Robootiline hambaravi, tuntud ka kui hambarobootika, viitab robottehnoloogia kasutamisele erinevates hambaraviprotseduurides. See hõlmab robootika, tehisintellekti ja automatiseerimise integreerimist hambaravipraktikatesse, et suurendada hambaravi täpsust, tõhusust ja tulemuslikkust.

Robootilist hambaravi saab rakendada mitmes hambaravi valdkonnas, sealhulgas diagnostika, ravi planeerimine, kirurgia ja patsiendihooldus. Mõned robootilise hambaravi levinumad rakendused on järgmised:

1. Hambaimplantaatide paigaldamine: robotid võivad aidata hambaimplantaate täpselt ja täpselt paigaldada, tagades optimaalse asukoha ja vähendades tüsistuste riski.

2. Hammaste ettevalmistus: Roboteid saab kasutada suure täpsusega ja minimaalse invasiivsusega hammaste ettevalmistamiseks erinevateks hammaste taastamiseks, nagu kroonid ja laminaadid.

3. Ortodontia: Robotsüsteemid võivad aidata paigutada ja reguleerida ortodontilisi seadmeid, nagu breketid, kaped ja fiksaatorid, parandades ravitulemusi.

4. Hammaste valgendamine: Robotseadmed võivad hammaste valgendamise protsessi automatiseerida, tagades valgendusainete järjepideva ja kontrollitud kasutamise.

5. Juureravi: Robotid võivad aidata juurekanalite ravimisel, suurendades protseduuri täpsust ja tõhusust.

6. Hambakirurgia: Robootilisi süsteeme saab kasutada keerulistes hambaravioperatsioonides, nagu lõualuu rekonstrueerimine ja suuõõne kasvaja eemaldamine, võimaldades kirurgidel teostada keerukaid protseduure suurema täpsuse ja kontrolliga.

Robothambaravi eelised hõlmavad paremaid ravitulemusi, väiksemat inimliku eksimuse riski, patsiendi paremat mugavust ja hambaraviprotseduuride tõhusust. Robotsüsteemid võivad anda ka reaalajas tagasisidet hambaarstidele, võimaldades neil teha ravi ajal teadlikumaid otsuseid.

Siiski on oluline märkida, et robothambaravi on alles arengu algstaadiumis ega ole veel laialdaselt kättesaadav. Robootiliste süsteemide juurutamise kulud ja vajadus eriväljaõppe järele on mõned väljakutsed, millega tuleb tegeleda, et tulevikus robothambaravi laialdasemalt kasutusele võtta.

Loe veel

Odav Türgi hambaravi

“Odav” Türgi hambaravi. Eestis ja Baltikumis on hakanud levima odav hambaturism Türki. Missugused võimalused, ohud sellega kaasnevad ja mida tasub tähele panna? Kui otsite odavat

Hambaaugu ravimise probleemid

Arsti esmane eesmärk on parandada ja asendada kahjustatud hambastruktuure sünteetiliste materjalide kasutamisega. Hetkel kasutuselolevad protseduurid sõltuvad kleepuvast sidemest polümeersete hambaravimaterjalide ja hamba vahel. Reeglina ühinevad

Täidise liimimise problemaatika

Emaili ja dentiini koostise erinevused, kaariese kihtide omaduste erinevused põhjustavad taastamise edu raskust. Dentiini puhul põhinevad adhesiivsed protseduurid hübriidkihi moodustamisel. Kaariese levik hambas on kas