Holistiline hambaravi Citymed Institute

Valutu holistiline hambaravi

Valutu ehk ka atraumaatiline hambaravi viitab hambaraviprotseduuridele ja -tehnikatele, mis vähendavad patsiendi valu, ebamugavustunnet ja traumasid. See keskendub õrna ja stressivaba hambaravikogemuse pakkumisele, eriti inimestele, kellel võib olla hambaravi ärevus või hirm.

Oluline on siinkohal arsti kogemus, teadmised valust ja sellest hoidumise tehnikatest. Lisaks ka haiguste rakulisest olemusest. Näiteks hambakaariese kihtide täpne tundmine ja nende bioloogilised omadustest arusaamine. Kindlasti ka õigete materjalide ja vahendite kasutamine meeldivas keskkonnas.

Mõned tavalised atraumaatilises hambaravis kasutatavad tehnikad on järgmised:

1. Kohalik anesteesia: kohaliku tuimestuse kasutamine aitab ravitavat piirkonda tuimestada, tagades, et patsient ei tunne protseduuri ajal valu.

2. Minimaalselt invasiivsed tehnikad: hambaarstid kasutavad minimaalselt invasiivseid tehnikaid, et säilitada võimalikult palju terve hambastruktuuri. See võib hõlmata õhkabrasiooni, ultraheli, keemilise töötlemise kasutamist traditsioonilise puurimise asemel, mis on vähem invasiivne ja tekitab vähem ebamugavusi.

3. Laserhambaravi: Lasereid kasutatakse erinevates hambaraviprotseduurides, et vähendada valu ja ebamugavustunnet. Neid saab kasutada hambaaukude tuvastamiseks, igemehaiguste raviks ja isegi hammaste valgendamiseks.

4. Sedatsiooniga hambaravi: patsientidel, kellel on tõsine hambaravi ärevus või hirm, võib kasutada sedatsioonilist hambaravi. See hõlmab rahustite kasutamist, et aidata patsiendil lõõgastuda ja end protseduuri ajal mugavamalt tunda.

5. Patsiendi harimine ja suhtlemine: Atraumaatiline hambaravi keskendub ka patsiendi harimisele ja suhtlemisele. Hambaarstid võtavad aega protseduuri selgitamiseks, kõikidele küsimustele vastamiseks ja patsiendi võimalike murede lahendamiseks. See aitab leevendada ärevust ja luua usaldust hambaarsti ja patsiendi vahel.

Üldiselt on atraumaatilise hambaravi eesmärk pakkuda patsientidele positiivset ja mugavat hambaravi, tagades neile vajaliku hambaravi ilma tarbetu valu või traumata

Loe veel

Odav Türgi hambaravi

“Odav” Türgi hambaravi. Eestis ja Baltikumis on hakanud levima odav hambaturism Türki. Missugused võimalused, ohud sellega kaasnevad ja mida tasub tähele panna? Kui otsite odavat

Hambaaugu ravimise probleemid

Arsti esmane eesmärk on parandada ja asendada kahjustatud hambastruktuure sünteetiliste materjalide kasutamisega. Hetkel kasutuselolevad protseduurid sõltuvad kleepuvast sidemest polümeersete hambaravimaterjalide ja hamba vahel. Reeglina ühinevad

Täidise liimimise problemaatika

Emaili ja dentiini koostise erinevused, kaariese kihtide omaduste erinevused põhjustavad taastamise edu raskust. Dentiini puhul põhinevad adhesiivsed protseduurid hübriidkihi moodustamisel. Kaariese levik hambas on kas